A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: mysqli::real_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:100508 Library:100236

Filename: mysqli/mysqli_driver.php

Line Number: 201

Backtrace:

File: /home/taskinlar/public_html/application/controllers/Home.php
Line: 7
Function: __construct

File: /home/taskinlar/public_html/index.php
Line: 315
Function: require_once

TAŞKINLAR - ALÜMİNYUM KÜPEŞTE KULLANMAK İÇİN GEÇERLİ SEBEPLER

ALÜMİNYUM KÜPEŞTE KULLANMAK İÇİN GEÇERLİ SEBEPLER

Yapılar içerisinde kullanılacak aksesuarlar arasında yer alan alüminyum küpeşte; merdivenler, havuzlar, köşe balkon ve camlar için güvenlik uygulaması arasında yer alıyor. Ancak alüminyum küpeştelerin kullanımlarını arttıran nitelik arasında güvenlikle ilgili prosedür ikinci plandadır. Asıl tercih edilmesinin sebebi, verimliliğidir. Bu açıdan alüminyum küpeşte kullanmak için başlıca sebepleri şu şekilde sıralayabiliriz:

  1. Birçok alanda kullanımı uygundur. Kullanıldığı alanda dekoratif bir görsellik sağlar.
  2. Zengin ürün gamı bulunduğu için her yapıya uygun tasarımsal uygulamalar yapılabilir.
  3. Hafif olduğu için binaya ek bir yük bindirmez.
  4. Kolayca temizlenebilir. Bunun dışında herhangi bir bakıma ihtiyacı yoktur.
  5. Alüminyum küpeşteler uzun ömürlüdür. Bina içerisinde veya dışında uzun süre kullanıma uygun şekilde montajı yapılarak kullanılabilir.
  6. Paslanma gibi sorunları söz konusu değildir.
  7. Binaya görsellik açısından estetiklik kazandırdığı için bina değerini artırır.

Modern Yapılar için En Uygun Çözümdür

Alüminyum küpeşte, modern yapılar için en çok tercih edilen uygulamalar arasında yer alıyor. Köşe balkon, Fransız balkon, havuz ve merdiven korkulukları için kullanılan küpeşteler, sağladıkları verimlilik açısından modern yapılar için tercih edilebilirliğini koruyor. Montaj ve demontaj gibi özellikleri sayesinde her hangi bir bakım anında sökülme ve yeniden takılma işlemi rahatlıkla gerçekleşiyor.

Alüminyum Küpeşte Modelleri, tasarımsal açıdan da farklılık kazandırıyor. Bina içerisine estetik bir tarz kazandırmak için küpeşte modellerinin zengin tasarımsal seçenekleri değerlendirilebilir. Küpeştenin camla kullanıldığı ve estetik açıdan daha zevkli bir mekan meydana getirdiği uygulamaları yer alıyor. Bina yapısına göre değişik tasarım uygulamaları da yapılabiliyor. Sadece korkuluklar için değil; havuz, Fransız balkon, merdiven,cam gibi yerlerde de ihtiyaca yönelik küpeşte çözümleri sunulabiliyor.

Alüminyum Küpeştenin Alternatifi Var mı?

Yeni yapılar için en çok tercih edilen ürünlerin alüminyum küpeşte modelleri olduğunu ifade etmiştik. Buna alternatif olarak ferforje, ahşap ve PVC gibi uygulamalar söz konusu olabiliyor. Ancak bunların küpeştelere göre sağladıkları verimlilik, oldukça düşüktür. Ferforje gibi ürünlerin bakım zorluğu ve zamanla tasarımsal niteliğini yitirmesi sorunu söz konusu olabiliyor. PVC sistemlerinde de aynı problemler geçerli olabiliyor. Alüminyum küpeşteler için böyle sorunlar söz konusu değildir. Uzun süre kullanıma daha uygundur.

Binalarınız için en verimli çözümlerden birisi olan alüminyum küpeşte modellerini inceleyerek, yapınıza en uygun tasarımı ve modeli uygun fiyata uygulata bilirsiniz.

Whatsapp bilgi hattı